OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 CZERWCA 2024

1. Dzisiaj przypada XI niedziela zwykła. W przyszłą niedzielę nasz Odpust Parafialny. Kazanie odpustowe wygłosi ks. prof. dr hab. Piotr Górecki. Suma odpustowa o 11:00. Nieszpory odpustowe o 15:00.
2. Aby w pełni wykorzystać łaskę odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej. Zapraszam do Sakramentu Pokuty 15 minut przed każdą Mszą święta. W sobotę spowiedź dodatkowa od godziny 16:00.
3. Serdecznie proszę o zaangażowanie się w przeżycie uroczystości odpustowej członków Służby Ołtarza, Marianki, Scholę, dzieci sypiące kwiaty, Druhny i Druhów naszej OSP.
4. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii i prace wykonane na jej rzecz.
5. Serdecznie dziękuję Pani Urszuli Ulfik, Pani Darii Wańczyk i Pani Sabinie Tyka za przygotowanie kościoła do niedzielnej Eucharystii.
6. Bardzo proszę, aby do odpustu kościół zechcieli przygotować mieszkańcy Wsi-Centrum. Sprzątanie kościoła jest zaplanowane na czwartek, 20 czerwca o 8:00.
7. W piątek, 23 czerwca zakończenie roku szkolnego. Zapraszam na ostatnią w tym roku szkolnym Mszę szkolną.
8. Dzisiaj ostatni dzień zapisów na pielgrzymkę parafialną do Kałkowa-Godowa – 29 czerwca. W programie Msza święta, zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem, obiad, zwiedzanie panoramy świętokrzyskiej. Koszt uczestnictwa to 50 zł (obiad i wydarzenia na miejscu) oraz koszt transportu – od 70 do 130 zł. (w zależności od liczby uczestników). Przy zapisie proszę o wpłacenie zaliczki 50 zł.
9. Na stronie internetowej naszej parafii można zapoznać się z projektem dokumentu dotyczącego standardów ochrony dzieci w naszej parafii. Spotkanie konsultacyjne dla członków Rady Parafialnej i rodziców dzieci zaangażowanych w życie parafii odbędzie się we wtorek, 25 czerwca o 18:30 w kościele.
10. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego - zachęcam do lektury.
11. Porządek nabożeństw, intencje mszalne oraz dane kontaktowe znajdziemy w gazetce parafialnej, na naszej stronie parafialw.pl i w gablotce.
12. Telefon parafialny to 345-534-279, a mój nr komórkowy to 608-397-063. E-mail to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
13. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne. Są wolne intencje 26, 27 i 28 czerwca.
14. Tydzień temu nasza Drużyna wygrała, wynikiem 4-2 mecz z drużyną Dragon Rusinowice i zakończyła sezon na zaszczytnym trzecim miejscu. Serdeczne gratulacje.
15. Zachęcam też do formowania drużyn kawalerów i żonatych w meczu o Puchar Farosza, który rozegrany zostanie na naszym boisku w uroczystość odpustową - 23 czerwca. Zachęcamy także panie do rozegrania meczu siatkarskiego o Puchar Sołtysa. W tym roku mecz zostanie też wzbogacony o dodatkowe atrakcje… Szczegóły na plakacie i w gazetce.
16. Z okazji meczu przed kościołem (po mszach świętych) oraz podczas meczu na boisku zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz sfinansowania brakującej części kosztów budowy wiat na naszym boisku. Po podliczeniu kosztów brakuje nam jeszcze ok. 10 tys. zł (ze 125 tys.). Można także składać na ten cel darowizny na konto naszego LKS 47 8907 1092 2010 9000 0488 0001, które można odliczyć od podatku. Proszę nie wpłacać na ten cel pieniędzy na konto parafialne.