OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23 CZERWCA 2024

1. Dzisiaj przeżywamy nasz Odpust Parafialny. Bóg zapłać Księdzu prof. dr. hab. Piotrowi Góreckiemu za wygłoszenie Słowa Bożego i przewodniczenie uroczystej Liturgii. Zapraszam na nieszpory odpustowe o 15:00.
2. Bardzo dziękuję wszystkim, których zaangażowanie przyczyniło się do pięknego przebiegu dzisiejszej uroczystości. W sposób szczególny dziękuję Mieszkańcom Wsi-Centrum, Panu Kościelnemu, Panu Sołtysowi, Służbie Liturgicznej, Dzieciom Maryi, Członkom Scholi „4Him”, Dzieciom sypiącym kwiaty i ich Rodzicom, Druhnom i Druhom naszej OSP, Członkiniom i Członkom Klubu Gospodyń Wiejskich „Złote Kłosy”, Członkom Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Łagiewniki Wielkie, Działaczom i Zawodnikom LKS „Płomień Łagiewniki Wielkie”.
3. Bardzo proszę, aby do przyszłej niedzieli kościół zechciały przygotować Pani Aniela Skubała, Pani Katarzyna Skubała i Pani Irena Wyderka.
4. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Parafii i prace wykonane na jej rzecz. Za tydzień kolekta kopertowa na cele inwestycyjne.
5. Z okazji odpustu przyjechał do nas Pan Wata. Zapraszam wszystkie dzieci na darmową watę cukrową.
6. W czwartek, 27 czerwca po Mszy św. Nowenna do Matki Boskiej, objawiającej Cudowny Medalik oraz spotkanie Członków Apostolatu.
7. W sobotę przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – głównych patronów naszej diecezji. W tym dniu przypada też dzień Papieża Franciszka.
8. Można jeszcze „dopisywać się” na pielgrzymkę parafialną do Kałkowa-Godowa – 29 czerwca. W programie Msza święta, zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem, obiad, zwiedzanie panoramy świętokrzyskiej. Koszt uczestnictwa to 180 zł. Przy zapisie proszę o wpłacenie zaliczki 50 zł. Proszę także o podanie adresu i nr PESEL. Wyjazd spod kościoła o 7:00, powrót wieczorem.
9. Na stronie internetowej naszej Parafii można zapoznać się z projektem dokumentu dotyczącego standardów ochrony dzieci w naszej Parafii. Spotkanie konsultacyjne dla członków Rady Parafialnej i rodziców dzieci zaangażowanych w życie Parafii odbędzie się we wtorek, 25 czerwca o 18:30 w kościele.
10. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego - zachęcam do lektury.
11. Porządek nabożeństw, intencje mszalne oraz dane kontaktowe znajdziemy w gazetce parafialnej, na naszej stronie parafialw.pl i w gablotce.
12. Telefon parafialny to 345-534-279, a mój nr komórkowy to 608-397-063. E-mail to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
13. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne. Są wolne intencje 1, 7, 8, 9, 10, 11, 15, 16, 17, 18, 21, 23, 24, 26, 29, 30 i 31 lipca.
14. Zapraszam na mecz odpustowy Kawalerowie-Żonaci o puchar Farorza i mecz odpustowy Pań o Puchar Sołtysa. W programie liczne atrakcje. Początek o 16:00.
15. Z okazji meczu przed kościołem (po Mszach świętych) oraz podczas meczu na boisku zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz sfinansowania brakującej części kosztów budowy wiat na naszym boisku. Po podliczeniu kosztów brakuje nam jeszcze ok. 10 tys. zł (ze 125 tys.). Można także składać na ten cel darowizny na konto naszego LKS 47 8907 1092 2010 9000 0488 0001, które można odliczyć od podatku. Proszę nie wpłacać na ten cel pieniędzy na konto parafialne.