OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14 CZERWCA 2026
1. Dziś XI niedziela zwykła.
2. Serdecznie dziękuję Pani Renacie Paruzel, Pani Paulinie Skorupa i Pani Wanessie Knopp za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania.
3. W przyszłą niedzielę nasz Odpust Parafialny. Kazanie odpustowe w niedzielę wygłosi ks. Sławomir Tomik – Penitencjarz Sanktuarium Matki Boskiej w Lubecku. Suma odpustowa o 11:00. Nieszpory odpustowe o 14:30.
4. Aby w pełni wykorzystać łaskę Odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej. Zapraszam do Sakramentu Pokuty 15 minut przed każdą Mszą święta. W sobotę spowiedź dodatkowa od godziny 17:00.
5. Serdecznie proszę o zaangażowanie się w przeżycie uroczystości odpustowej członków Służby Ołtarza, Marianki, dzieci sypiące kwiaty, Druhny i Druhów naszej OSP.
6. Bardzo proszę, aby do odpustu kościół zechcieli przygotować Patafianie Pietruchowego, Wiesek i Dębiny.
7. O 15:30 rozpoczniemy nasz Festyn Odpustowy. Serdecznie zapraszam. Szczegóły na plakatach i na ostatniej stronie gazetki.
8. Zachęcam do formowania drużyn piłkarskich Kawalerów i Żonatych do meczu o Puchar Farosza oraz Panny i Zamężne do meczu siatkarskiego o puchar Pani Sołtys.
9. Po Mszach świętych w dniu odpustu zapraszamy dzieci na darmową watę cukrową.
10. Zapraszam na ostatnią w tym roku szkolnym Mszę szkolną w piątek o 18:00. Tym razem opowieść życiu Hioba. Poznawanie Pisma Świętego będziemy kontynuować w przyszłym roku szkolnym. 26 czerwca o 18:00 Msza św. w intencji dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego.
11. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do lektury.
12. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne. Są wolne intencje 25 i 30 czerwca oraz 1, 7, 9, 20, 21, 27, 30 i 31 lipca.
13. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii i prace wykonane na jej rzecz.
14. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Wrocławia proszę o podawanie danych osobowych i wpłatę 200 zł na koszty wyjazdu. Jest możliwość „dopisania się” do pielgrzymki.
15. W sobotę, 20 czerwca o 8:30 wyjazd dzieci pierwszokomunijnych do „Doliny Miłosierdzia” w Częstochowie. O 10:00 Msza św.
16. Członkowie naszej MDP udowodnili, że mamy najlepszych Strażaków w gminie. Serdeczne gratulacje.
17. Nasza drużyna piłkarska zwyciężyła (3-2) z drużyną „Mechanik II Kochcice”, dzisiaj o 17:00 mecz z drużyną „Zieloni Zborowskie”, a 20 czerwca o 17:00 Nasi zmierzą się z „Błękitnymi Herby”. Zachęcam do kibicowania.