OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1 MARCA 2026

  1.    Dzisiaj druga niedziela Wielkiego Postu. 
    2.    W piątek o godz. 17:30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zachęcam do składania wypominek za ++ zalecanych. 
    3.    W niedziele Wielkiego Postu po Sumie zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Gorzkich Żali.
    4.    Za pobożny udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.
    5.    4 marca w kościele św. Jana Pawła II w Kośmidrach odbędzie się uroczystość udzielenia sakramentu Bierzmowania, do którego przystąpi sześcioro młodych ludzi z naszej parafii. Z tego powodu Msza św. w intencji Parafian zostanie odprawiona o 18:00 w Kośmidrach.
    6.    W poniedziałek, 2 marca o 19:00 w Kośmidrach próba przed Bierzmowaniem.
    7.    We wtorek, 3 marca o 18:30 okazja do spowiedzi dla kandydatów do Bierzmowania i ich krewnych. Zaproszony został kapłan spoza naszej parafii.
    8.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwarte, piątek i sobota marca.
    9.    W czwartek o 17:30 adoracja najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
    10.    W sobotę od 11:00 odwiedziny Starszych i Chorych Parafian.
    11.    W tym tygodniu wspominamy św. Kazimierza. Na ostatniej stronie gazetki informacje o tym świętym i link do filmu.
    12.    W tym roku rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać w dniach 22 – 25 marca. Wygłosi je ojciec Patryk Osadnik OMI.
    13.    Serdecznie dziękuję Pani Annie Ulfik, Pani Beacie Ulfik i Pani Ewie Ulfik za przygotowanie naszej świątyni do niedzielnego świętowania. Bardzo proszę, aby w tym tygodniu zechciały to uczynić Pani Teresa Płonka, Pani Anna Nowak i Pani Sabina Tyka.
    14.    Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do lektury.
    15.    W zakrystii można zamawiać intencje mszalne. Są wolne intencje 2, 3, 5, 9, 10, 16, 18, 23, 24, 25 (Rekolekcje), 26, 29, 30 i 31 marca.
    16.    Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Parafii i prace wykonane na jej rzecz.
    17.    Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce – zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski. Za tydzień kolekta na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny w Rusinowicach.