21 MAJA 2023

1) Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a dodatkowo w naszej Parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
2) Zapraszam na nabożeństwa majowe, które w tym tygodniu odprawiamy w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobotę o 17:30, w środę po porannej Mszy świętej, zaś w niedzielę o 14:30.
3) W poniedziałek i czwartek po Mszy św. odbędzie się próba dla dzieci pierwszokomunijnych. Spowiedź przedkomunijna dla dzieci i ich najbliższych będzie w sobotę od 10:00 (będzie dodatkowy kapłan). Po spowiedzi odbędzie się próba. Na 10:30 zapraszam wszystkich członków Liturgicznej Służby Ołtarza.
4) Serdecznie dziękuję Pani Eugenii Nowak, Pani Aleksandrze Nowak i Pani Annie Garstka za przygotowanie kościoła do przeżycia dzisiejszej niedzieli. Bardzo proszę, aby w tym tygodniu zachcieli to uczynić rodzice dzieci, które za dwa lata przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego i wspomogły ich Pani Grażyna Wańczyk, Pani Irena Wańczyk i Pani Monika Wańczyk.
5) W piątek na 17:00 zapraszam na Mszę świętą szkolną.
6) Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Udziela się odpustu częściowego tym, którzy pobożnie uczestniczą w nowennie.
7) Jest nowy numer Gościa Niedzielnego - zachęcam do lektury.
8) Tydzień temu na naszym boisku dokonała się bezlitosna masakra drużyny LKS Hadra (7-0). Dzisiaj o 17:00 nasi Zawodnicy planują zmierzyć się z drużyną klubu Rozwój Olszyna, zaś 28 maja o 16:00 z drużyną Pokój Sadów. Przypominam, że mamy z tymi drużynami pewne rachunki do wyrównania, dlatego tym bardziej życzę zwycięstwa i zachęcam do kibicowania.
9) W związku z możliwością przystąpienia Gminy Pawonków do realizacji programu pod nazwą “Odnawialne źródła energii dla mieszkańców gminy Pawonków – Słoneczna Gmina II (nowy nabór)” Pani Wójt zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy do wypełnienia i złożenia ankiety mającej na celu rozpoznanie zainteresowania mieszkańców udziałem w ww. konkursie. Złożenie ankiety nie jest równoznaczne z deklaracją udziału w programie. Możliwe dofinansowanie wynosi od 65 do 85% ceny netto. Ankietę należy złożyć do 25 maja br. W Urzędzie Gminy Pawonków lub poprzez platformę ePUAP: Gmina Pawonków. Ankietę jest dostępna do pobrania na stronie internetowej Gminy Pawonków oraz w siedzibie Urzędu Gminy.
10) Porządek nabożeństw i intencje mszalne i dane kontaktowe znajdziemy w gazetce parafialnej, na naszej stronie www.parafialw.pl i w gablotce.
11) W zakrystii można zamawiać intencje mszalne. W maju wolne intencje są jeszcze 29 i 31. W czerwcu 1, 2, 5, 7, 8, 13, 14, 15, 16, 19, 20, 26 i 28.
12) We wtorek w naszej świątyni zostanie wykonany audyt, będący wstępem do działań mających na celu montaż pętli indukcyjnej, która wspomoże osoby korzystające z aparatów słuchowych w słuchaniu słów świętej Liturgii.
13) W naszym kościele został też wykonany przegląd kominiarski. Dla spełnienia wymaganych norm konieczne jest wytyczenie ciągu wentylacyjnego do kotłowni. Zostanie to wykonane w ciągu najbliższych dni.
14) Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz diecezji i Seminarium Duchownego.
15) Telefon parafialny to 345-534-279, a mój nr komórkowy to 608-397-063. E-mail to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.