7 MAJA 2023

1) Przeżywamy V niedzielę wielkanocną. W poniedziałek przypada uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski.
2) Zapraszam na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę o 17:30, w środę po Mszy św., w piątek o 16:30 a w niedzielę o 15:30.
3) Serdecznie dziękuję Pani Barbarze Kandora, Pani Żanecie Piecko i Pani Beacie Szalińskiej za przygotowanie kościoła do przeżycia dzisiejszej niedzieli. Bardzo proszę, aby w tym tygodniu zachciały to uczynić Pani Aniela Piechota, Pani Anna Piechota i Pani Dorota Witek.
4) Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej wraz ze wspólnotami i ruchami zrzeszającymi małżeństwa i rodziny oraz Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii Świętej, serdecznie zapraszają na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Matki Bożej Pokornej w Rudach, która odbędzie się 20 maja br. Rozpoczęcie o godz. 10.30 wspólną Mszą Świętą. Więcej informacji na stronie: dorodzin.pl
5) W piątek na 17:00 zapraszam na Mszę świętą szkolną.
6) Jest nowy numer Gościa Niedzielnego - zachęcam do lektury.
7) Wczoraj nasza Drużyna Piłkarska zmierzyła się z drużyną Małapanew Kuczów. Za tydzień rozgrywamy mecz z LKS Hadra. Życzę kolejnego zwycięstwa i zachęcam do kibicowania.
8) Porządek nabożeństw i intencje mszalne znajdziemy w gazetce parafialnej, na naszej stronie www.parafialw.pl i w gablotce.
9) Wójt Gminy Pawonków zawiadamia mieszkańców o przystąpieniu do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości Łagiewniki Wielkie. Wnioski do planu można składać w terminie do dnia 18 maja 2023 r. na piśmie w Urzędzie Gminy Pawonków, listownie lub mailowo.
10) W zakrystii można zamawiać intencje mszalne. W maju wolne intencje są jeszcze 25, 26, 27, 28, 29 i 31. W czerwcu 1, 2, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16, 19, 20, 21, 26 i 28.
11) Telefon parafialny to 345-534-279, a mój nr komórkowy to 608-397-063. E-mail to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
12) Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach kolekty kopertowej na cele inwestycyjne. Dzisiaj Kolekta na potrzeby naszej parafii.