30 KWIETNIA 2023

1) Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.
2) W poniedziałek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, zaś w środę uroczystość NMP Królowej Polski.
3) Zapraszam na nabożeństwa majowe, które odprawiamy pół godziny przed ostatnią lub jedyną Mszą św.
4) W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Maja.
5) W piątek w Sanktuarium MB Lubeckiej czuwanie modlitewne. Okazja do spowiedzi od 19:00, zaś Msze św. o 19:30 i 23:15.
6) Wyjątkowo w maju odwiedziny chorych i starszych Parafian odbędą się 3 maja (środę) od godz. 9:00.
7) Serdecznie dziękuję Pani Jadwidze Zalas, Pani Marioli Dikta i Pani Gabrieli Wręczyckiej za przygotowanie kościoła do przeżycia dzisiejszej niedzieli. Bardzo proszę, aby w tym tygodniu zachciały to uczynić Pani Barbara Kandora, Pani Żaneta Piecko i Pani Beata Szalińska.
8) W piątek na 17:00 zapraszam na Mszę świętą szkolną.
9) Jest nowy numer Gościa Niedzielnego - zachęcam do lektury.
10) Wczoraj nasza Drużyna Piłkarska z Łagiewnik Wielkich zmierzyła się z drużyną Unii II Kalety, a 7 maja o 17:00 rozegra mecz z drużyną Małapanew Kuczów. Życzę kolejnego zwycięstwa i zachęcam do kibicowania.
11) Porządek nabożeństw i intencje mszalne znajdziemy w gazetce parafialnej, na naszej stronie www.parafialw.pl i w gablotce.
12) Wójt Gminy Pawonków zawiadamia mieszkańców o przystąpieniu do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości Łagiewniki Wielkie. Wnioski do planu można składać w terminie do dnia 18 maja 2023 r. na piśmie w Urzędzie Gminy Pawonków, listownie lub mailowo: „Zachęcam Państwa do aktywnego udziału w procedurze opracowania planu zagospodarowania przestrzennego. Jest to ważny dokument, który mówi o tym, jak wygląda teraz i jak będzie się kształtowało w kolejnych latach nasze otoczenie.”
13) W zakrystii można zamawiać intencje mszalne. W maju wolne intencje są jeszcze 25, 26, 27, 28, 29 i 31. W czerwcu 1, 2, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16, 19, 20, 21, 26 i 28.
14) Telefon parafialny to 345-534-279, a mój nr komórkowy to 608-397-063. E-mail to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
15) Dzisiaj kolekta kopertowa na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za złożone ofiary.