Drodzy Diecezjanie

Od Wielkiego Tygodnia trwamy w duchowej atmosferze Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego, którego zwieńczenie będziemy przeżywać wraz z Uroczystością Bożego Ciała.
W ramach tego wyjątkowego czasu, jako wspólnota Kościoła gliwickiego przeżyliśmy i nadal przeżywamy wiele spotkań z Jezusem, a zarazem ze sobą nawzajem, kontemplując rzeczywistą obecność Zbawiciela pośród nas pod postaciami Chleba i Wina. Wszystkie te kongresowe wydarzenia mają głęboki wymiar duchowy i ufam, że długo pozostaną w naszej pamięci i naszych sercach, jako że nie istnieje spotkanie pełniejsze i piękniejsze od tego, które odbywa się w blasku Eucharystycznego Misterium.
Środowiskiem, w którym ta prawda jest, a na pewno powinna być, najbardziej widoczna, jest rodzina. To w niej eucharystyczna rzeczywistość obejmuje miłością wspólnotę ludzi, która – właśnie dzięki wpisaniu swych relacji w Eucharystię – staje się domowym Kościołem i przyczynia się do rozwoju całego Mistycznego Ciała Chrystusa. W tym też duchu została zaplanowana Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin, na którą serdecznie zapraszam wszystkie rodziny naszej diecezji, 8 czerwca, do Sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach. Pielgrzymkowe świętowanie rozpocznie Msza św. pod przewodnictwem biskupa Wiesława Śmigla, o godz. 11.00, w rudzkiej bazylice. W Celebrację włączony zostanie obrzęd wprowadzenia relikwii bł. Carla Acutisa, jednego z patronów Kongresu. Po Eucharystii nie zabraknie sposobności do wspólnego radowania się festynową atmosferą.
Serdecznie Was na to spotkanie zapraszam. Zapraszam każdą rodzinę naszej diecezji i wszystkich jej członków, z każdego pokolenia. Proszę, otwórzcie Wasze oczy i serca, zaproście na to radosne wydarzenie wszystkich tych, którzy być może nie mają nikogo, kto mógłby im pomóc: osoby starsze, samotne albo pozbawione własnych środków transportu. W miarę możliwości zabierzcie ich ze sobą. Niech z Waszą pomocą nasza rodzinna wspólnota rozszerzy się i o tych, którzy może tej wspólnoty najbardziej potrzebują. Niech nie zabraknie nikogo, kto pragnąłby być tam z nami. Niech będzie to jeszcze jedna okazja do utrwalenia owoców Kongresu Eucharystycznego w naszych sercach, rodzinach i wspólnotach, a zarazem do podziękowania za te owoce Bogu i sobie nawzajem. Przeżyjmy razem radość bycia rodziną dzieci Bożych, zarówno przez modlitwę, jak i przez wspólną zabawę. Bądźmy tam, gdzie można budować siebie i swoją rodzinę ku chwale Boga, a pożytkowi nas samych oraz tych, którym mamy dawać świadectwo, że Jezus Chrystus zmartwychwstał, żyje i jest wśród nas.

Z pasterskim błogosławieństwem, w oczekiwaniu na spotkanie
Wasz biskup Sławomir

2 CZERWCA 2024

1. Dzisiaj przypada IX niedziela zwykła.
2. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała i pierwsze dni czerwca. Dziś procesja wokół kościoła po Sumie, a nabożeństwo czerwcowe o 14:30. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa czerwcowe i procesje po Mszach świętych.
3. Bóg zapłać wszystkim mieszkańcom Łagiewnik za ogromny wkład pracy w przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała, organizację procesji i dekorację domów.
4. Serdecznie dziękuję naszym Mariankom za reprezentowanie naszej parafii w uroczystościach zakończenia Kongresu Eucharystycznego w Gliwicach.
5. Dzisiaj przypada 23 rocznica moich święceń kapłańskich. Bóg zapłać za wszelkie okazywane mi wsparcie. Proszę o modlitwę.
6. 7 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i pierwszy piątek czerwca.
7. W niedzielę 9 czerwca o 11:30 w Sanktuarium św. Teresy Benedykty od Krzyża w Lublińcu-Steblowie Msza św. i nabożeństwo ku czci świętej Patronki.
8. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii i prace wykonane na jej rzecz. W czasie kolekty kopertowej zebraliśmy…...
9. Dzisiaj zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
10. Serdecznie dziękuję Pani Anecie Thomann, Pani Annie Ulfik i Pani Beacie Ulfik za przygotowanie kościoła do niedzielnej Eucharystii. Bardzo proszę, aby w tym tygodniu zechciały to zrobić Pani Krystyna Śliczny, Pani Anna Krawczyk i Pani Ewa Ulfik.
11. Serdecznie zapraszam na Mszę św. szkolną w piątek o 17:00. W czasie tej Mszy św. opowiem dzieciom o wielkim czcicielu Serca Pana Jezusa i Serca NMP – św. Filipie Smaldone. Będzie też okazja do oddania czci Jego relikwiom.
12. W sobotę od 10:00 odwiedziny starszych i chorych parafian.
13. Zapraszam na pielgrzymkę parafialną do Kałkowa-Godowa – 29 czerwca. W programie Msza święta w intencji parafian, zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem, obiad, misterium Męki Pańskiej, zwiedzanie panoramy świętokrzyskiej. Koszt uczestnictwa to 50 zł (obiad i wydarzenia na miejscu) oraz koszt transportu – od 70 do 130 zł. (w zależności od liczby uczestników).
14. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego - zachęcam do lektury.
15. Porządek nabożeństw, intencje mszalne oraz dane kontaktowe znajdziemy w gazetce parafialnej, na naszej stronie parafialw.pl i w gablotce.
16. Telefon parafialny to 345-534-279, a mój nr komórkowy to 608-397-063. E-mail to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
17. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne. Są wolne intencje 3, 4, 5, 6, 9, 12, 13, 14, 19, 24, 25, 26, 27 i 28 czerwca.
18. Tydzień temu nasza Drużyna wygrała, wynikiem 6-1 mecz z drużyną Błękitni Herby. Dziś o 12:00 wyjazdowy mecz z drużyną Tajfun Harbułtowice, a 9 czerwca o 17:00 na naszym boisku starcie z drużyną Dragon Rusinowice. Zachęcam do kibicowania.
19. Zachęcam też do formowania drużyn kawalerów i żonatych w meczu o Puchar Farorza, który rozegrany zostanie na naszym boisku w uroczystość odpustową - 23 czerwca. W tym roku mecz zostanie też wzbogacony o dodatkowe atrakcje… Planowane jest, że będzie to nasz dzień dziecka i święto rozpoczęcia wakacji.