OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12 MAJA 2024

1. Dzisiaj przypada VII niedziela wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie. Za Tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
2. W przyszłą niedzielę dzieci z naszej parafii będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii św. Nie będzie Mszy św. o 15:00, zaś nabożeństwo majowe odbędzie się bezpośrednio po sumie.
3. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii.
4. Serdecznie dziękuję Pani Sylwii Grabinskiej, Pani Ewie Grabinskiej i Pani Katarzynie Labus za przygotowanie kościoła do niedzielnej Eucharystii. Bardzo proszę, aby w tym tygodniu zechciały to zrobić Pani Teresa Płonka, Pani Anna Nowak i Pani Anna Halemba.
5. Dziś po Sumie będzie ostatnia procesja Teoforyczna wokół kościoła, na wzór procesji rezurekcyjnej. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom.
6. Trwa Kongres Eucharystyczny. Zapraszam na Msze św. z katechezami 16 i 23 maja (czwartki o 18:00). O 17:30 na nabożeństwo majowe i adoracja Najświętszego Sakramentu, potem Mszę św., katecheza i Agapa.
7. Zachęcam do włączenia się w organizację Agap w czwartki Kongresu Eucharystycznego. Agapy będą odbywały się w sali przy Remizie. Bardzo proszę, aby o przygotowanie sali i posprzątanie w niej zatroszczyli się:
• 16 maja – Mieszkańcy Koloni,
• 23 maja – Mieszkańcy Grabiny, Ameryki i Nowego.
8. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego - zachęcam do lektury.
9. Zachęcam do nabycia świec Kongresowych w cenie 17:00.
10. Porządek nabożeństw, intencje mszalne oraz dane kontaktowe znajdziemy w gazetce parafialnej, na naszej stronie parafialw.pl i w gablotce.
11. Telefon parafialny to 345-534-279, a mój nr komórkowy to 608-397-063. E-mail to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
12. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne. Są wolne intencje 20, 22, 23, 24, 28, 29, 30 i 31 maja.
13. Wynik meczu z drużyną Promień II Glinica to 2-1 na korzyść Gospodarzy spotkania. 11 maja o 16:00 nasza Drużyna rozegrała mecz z Unią II Kalety, a za tydzień o 17:00 mecz z LKS Hadra. Zachęcam do kibicowania.