OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21 KWIETNIA 2024

1. Dzisiaj przypada IV niedziela wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza. W tym tygodniu, po każdej Mszy św. będziemy modlili się o nowe, święte powołania kapłańskie.
2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta kopertowa na cele inwestycyjne.
3. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i męczennika.
4. W czwartek święto św. Marka Ewangelisty - o 17:30 procesja błagalna o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.
5. Serdecznie dziękuję Pani Eugenii Nowak, Pani Aleksandrze Nowak i Pani Annie Garstka za przygotowanie kościoła do niedzielnej Eucharystii. Bardzo proszę, aby w tym tygodniu zechciały to zrobić Pani Grażyna Wańczyk, Pani Irena Wańczyk i Pani Monika Wańczyk.
6. We wszystkie niedziele Okresu Wielkanocnego po Sumie będzie procesja Teoforyczna wokół kościoła, na wzór procesji rezurekcyjnej. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom.
7. Trwa Kongres Eucharystyczny. Proszę, abyście wśród natłoku obowiązków znaleźli czas na uczestnictwo w Mszach św. z katechezami, 25 kwietnia oraz 2, 9, 16 i 23 maja. (czwartki o 18:00). Zapraszam o 17:30 na nabożeństwo z procesją błagalną o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli, Mszę świętą, katechezę i Agapę.
8. Zachęcam do włączenia się w organizację Agap w czwartki Kongresu Eucharystycznego. Agapy będą odbywały się w sali przy Remizie. Bardzo proszę, aby o przygotowanie sali i posprzątanie w niej zatroszczyli się:
• 4 kwietnia i 2 maja - Mieszkańcy Pietruchowego, Wiesek i Dębiny,
• 11 kwietnia i 9 maja – Mieszkańcy Wsi-Centrum,
• 18 kwietnia i 16 maja – Mieszkańcy Koloni,
• 25 kwietnia i 23 maja – Mieszkańcy Grabiny, Ameryki i Nowego.
9. W niedzielę, 28 kwietnia odbędzie się ważne wydarzenie Kongresu Eucharystycznego – STATIO III w Lublińcu, u Ojców Oblatów:
• od 15:30-16:30 - adoracja Najświętszego Sakramentu,
• o 16:30 - katecheza ks. Arcybiskupa Adriana Galbasa,
• o 18:00 - Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Adriana Galbasa,
• po Mszy świętej poczęstunek – Agapa.
Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału.
10. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego - zachęcam do lektury. Jest też kolejny numer specjalnego wydania Gościa Niedzielnego – Historia Kościoła. (do nabycia w zakrystii.)
11. Porządek nabożeństw, intencje mszalne oraz dane kontaktowe znajdziemy w gazetce parafialnej, na naszej stronie parafialw.pl i w gablotce.
12. Telefon parafialny to 345-534-279, a mój nr komórkowy to 608-397-063. E-mail to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
13. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne. Są wolne intencje 1, 2, 6, 8, 9, 12, 15, 16, 17, 20, 21, 22, 23, 24, 28, 29, 30 i 31 maja.
14. Serdecznie dziękuję za Wasze stałe staranie o porządek na cmentarzu oraz staranność w gospodarowaniu śmieciami.
15. Koło Gospodyń Wiejskich „Złote Kłosy” serdecznie zaprasza wszystkich na spotkanie w poniedziałek, 22 kwietnia o 18:30. Serdecznie zachęcam wszystkich do udziału i wstąpienia do Koła. Zaproszeni są także mężczyźni! Jest mnóstwo pomysłów, które mogą naszą miejscowość uczynić jeszcze lepszym miejscem do życia... KGW to wyjątkowa organizacja, w której mogą się spotkać tradycja z nowoczesnością…
16. Serdecznie gratuluję Członkom Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Łagiewniki Wielkie wyboru nowych Władz.
17. Wójt Gminy Pawonków ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie na usuwanie azbestu (eternitu) z terenu Gminy Pawonków w 2024 r. Wysokość dofinansowania do 100% kosztów. Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy Pawonków w terminie do 30 kwietnia 2024 r.
18. Tydzień temu Zawodnicy drużyny Płomień Łagiewniki zwyciężyli wynikiem 4-2 z drużyna Małapanew Kuczów. Serdeczne gratulacje! Dzisiaj o 17:00 spotkanie z drużyną Pokój Sadów. Zachęcam do kibicowania.
19. Zapowiedzi przedślubne:
Henryk Królik, Łagiewniki Wielkie – Dorota Helisz, Tworóg (zapowiedź 2)