OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14 KWIETNIA 2024

1. Dzisiaj przypada Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny oraz Święto Chrztu Polski.
2. Serdecznie dziękuję Pani Anieli Piechota, Pani Annie Piechota i Pani Dorocie Witek za przygotowanie kościoła do niedzielnej Eucharystii. Bardzo proszę, aby w tym tygodniu kościół zechciały przygotować Pani Eugenia Nowak, Pani Aleksandra Nowak i Pani Anna Garstka.
3. We wszystkie niedziele Okresu Wielkanocnego po Sumie będzie procesja Teoforyczna wokół kościoła, na wzór procesji rezurekcyjnej.
4. W piątek, na 17:00 zapraszam na Mszę świętą szkolną.
5. W Łagiewnikach Wielkich powstaje Koło Gospodyń Wiejskich. Zachęcam serdecznie zainteresowane Panie do włączenia się w tę inicjatywę. Więcej informacji zostanie podane w najbliższym czasie.
6. W czwartek po Agapie (godz.19:45) odbędzie się Zebranie Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Łagiewniki Wielkie. Serdecznie zapraszamy.
7. Trwa Kongres Eucharystyczny. Proszę abyście wśród natłoku obowiązków znaleźli czas na uczestnictwo w Mszach św. z katechezami 18, 25 kwietnia oraz 2, 9, 16 i 23 maja. (czwartki o 18:00). Zapraszam o 17:30 na adorację Najświętszego Sakramentu, Mszę świętą, katechezę i Agapę.
8. Zachęcam do włączenia się w organizację Agap w czwartki Kongresu Eucharystycznego. W przedsionku kościoła ustawiliśmy kosz, do którego będzie można składać produkty spożywcze: suche ciastka (fabryczne, lub domowego wypieku), słodycze, kawę, herbatę, cukier…
9. Agapy będą odbywały się w sali przy Remizie. Bardzo proszę, aby o przygotowanie sali i posprzątanie w niej zatroszczyli się:
• 4 kwietnia i 2 maja - Mieszkańcy Pietruchowego, Wiesek i Dębiny,
• 11 kwietnia i 9 maja – Mieszkańcy Wsi-Centrum,
• 18 kwietnia i 16 maja – Mieszkańcy Koloni,
• 25 kwietnia i 23 maja – Mieszkańcy Grabiny, Ameryki i Nowego.
10. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego - zachęcam do lektury.
11. Porządek nabożeństw, intencje mszalne oraz dane kontaktowe znajdziemy w gazetce parafialnej, na naszej stronie parafialw.pl i w gablotce.
12. Telefon parafialny to 345-534-279, a mój nr komórkowy to 608-397-063. E-mail to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
13. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne. Są wolne 17, 22, 23, 24 i 30 kwietnia.
14. Proszę o uregulowanie zaległych opłat cmentarnych, zwłaszcza pokładnego. Przypominam także, że zgodnie z zatwierdzonym przez Radę Parafialną regulaminem Cmentarza, wszelkie prace kamieniarskie wymagają zgody.
15. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii.
16. Dzisiaj o 17:00, na naszym boisku, mecz z drużyną Małapanew Kuczów. Za tydzień rozegramy spotkanie z drużyną Pokój Sadów. Zachęcam do kibicowania.
17. Zapowiedzi przedślubne:
Henryk Królik, Łagiewniki Wielkie – Dorota Helisz, Tworóg (zapowiedź 1)