OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7 KWIETNIA 2024


1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, zwaną także Białą Niedzielą. Jutro, przeniesiona z 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 32 rocznica ustanowienia diecezji gliwickiej oraz Dzień Świętości Życia.
2. Zachęcam do dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej (Ojcze nasz i 10 Zdrowaś Maryjo) oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienia. Deklaracje Duchowej Adopcji znajdziemy w przedsionku kościoła.
3. Jutro po Mszy św. błogosławieństwo matek, oczekujących potomstwa.
4. We wtorek, 9 kwietnia o 18.00 – w Sanktuarium św. Teresy Benedykty od Krzyża w Lublińcu-Steblowie zostanie odprawiona Msza św., a po niej nabożeństwo ku czci świętej Patronki.
5. Za tydzień przypada Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
6. Serdecznie dziękuję Pani Barbarze Kandora, Pani Żanecie Piecko i Pani Beacie Szalińskiej za przygotowanie kościoła do niedzielnej Eucharystii. Bardzo proszę, aby w tym tygodniu kościół zechciały przygotować Pani Aniela Piechota, Pani Anna Piechota i Pani Dorota Witek.
7. We wszystkie niedziele Okresu Wielkanocnego po Sumie będzie procesja Teoforyczna wokół kościoła, na wzór procesji rezurekcyjnej.
8. W piątek, na 17:00 zapraszam na Mszę świętą szkolną.
9. Trwa Kongres Eucharystyczny. Proszę abyście wśród natłoku obowiązków znaleźli czas na uczestnictwo w Mszach św. z katechezami 11, 18, 25 kwietnia oraz 2, 9, 16 i 23 maja. (czwartki o 18:00). Zapraszam o 17:30 na adorację Najświętszego Sakramentu, Mszę świętą, katechezę i Agapę.
10. W poniedziałek 8 kwietnia, w naszej parafii odbędzie się „Kongresowa” adoracja Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji:
• 11:00 - parafianie Grabiny i Ameryki,
• 12:00 - parafianie Nowego,
• 13:00 - parafianie Kolonii,
• 14:00 - parafianie Wsi-Centrum,
• 15:00 - parafianie Pietruchowego, Wieska i Dębiny,
• 16:00 - członkowie Żywego Różańca, Apostolatu Cudownego Medalika i Bractwa Najświętszego Sakramentu,
• 17:00 - dzieci i młodzież oraz wierni, którzy w wyznaczonych godzinach nie mogli uczestniczyć w adoracji.
11. Zachęcam do włączenia się w organizację Agap w czwartki Kongresu Eucharystycznego. W przedsionku kościoła ustawiliśmy kosz, do którego będzie można składać produkty spożywcze: suche ciastka (fabryczne, lub domowego wypieku), słodycze, kawę, herbatę, cukier…
12. Agapy będą odbywały się w sali przy Remizie. Bardzo proszę, aby o przygotowanie sali i posprzątanie w niej zatroszczyli się:
• 4 kwietnia i 2 maja - Mieszkańcy Pietruchowego, Wiesek i Dębiny,
• 11 kwietnia i 9 maja – Mieszkańcy Wsi-Centrum,
• 18 kwietnia i 16 maja – Mieszkańcy Koloni,
• 25 kwietnia i 23 maja – Mieszkańcy Grabiny, Ameryki i Nowego.
13. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego - zachęcam do lektury.
14. Porządek nabożeństw, intencje mszalne oraz dane kontaktowe znajdziemy w gazetce parafialnej, na naszej stronie parafialw.pl i w gablotce.
15. Telefon parafialny to 345-534-279, a mój nr komórkowy to 608-397-063. E-mail to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
16. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne. Są wolne 10, 16, 17, 22, 23, 24 i 30 kwietnia.
17. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnich dniach na potrzeby parafii, zwłaszcza w ramach kolekty kopertowej na cele inwestycyjne. Zebraliśmy ……, a od grudnia do teraz na konto wpłynęło …… zł. Dzisiaj kolekta przeznaczona na potrzeby parafii, a przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby diecezjalnego i parafialnego Caritas.
18. Wczoraj nasza Drużyna Piłkarska rozegrała spotkanie ze „Śląskiem Koszęcin”. Za tydzień mecz z drużyną Małapanew Kuczów. Zachęcam do kibicowania.