OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

31 MARCA 2024


1. Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Dzisiaj nie ma Mszy św. o 15:00. Jutro porządek Mszy świętych, jak w niedzielę. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, zwana także Białą Niedzielą.
2. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Pietruchowego, Wiesek i Dębiny za przygotowanie kościoła do przeżycia Uroczystości Paschalnych. Bardzo proszę, aby w tym tygodniu kościół zechciały przygotować Pani Barbara Kandora, Pani Żaneta Piecko i Pani Beata Szalińska.
3. Bóg zapłać Druhnom i Druhom naszej OSP za pełnienie warty przy Bożym Grobie i niesienie baldachimu w czasie procesji Rezurekcyjnej.
4. Serdecznie dziękuję Panu Kościelnemu, Paniom Organistkom, Scholii „4Him”, starszym i młodszym członkom Liturgicznej Służby Ołtarza, Dzieciom Maryi za aktywny udział w organizacji i przeżywaniu Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.
5. We wszystkie niedziele Okresu Wielkanocnego przed Sumą będzie procesja wokół kościoła, na wzór procesji rezurekcyjnej.
6. W piątek, 5 kwietnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – przezywamy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, w której wszystkie dni mają rangę Uroczystości.
7. W piątek, na 17:00 zapraszam na Mszę świętą szkolną.
8. W tym roku opuszcza się liturgiczny obchód pierwszego czwartku, piątku i soboty kwietnia. Jednak w sobotę od 11:00 będą odwiedziny Chorych, których można zgłaszać w zakrystii.
9. Trwa Kongres Eucharystyczny. Proszę abyście wśród natłoku obowiązków znaleźli czas na uczestnictwo w Mszach św. z katechezami 4, 11, 18, 25 kwietnia oraz 2, 9, 16 i 23 maja. (czwartki o 18:00). Zapraszam adorację Najświętszego Sakramentu, Mszę świętą, katechezę i Agapę.
10. Zachęcam do włączenia się w organizację Agap w czwartki Kongresu Eucharystycznego. W Wielkanoc w kościele ustawimy kosz do którego będzie można składać produkty spożywcze: suche ciastka (fabryczne, lub domowego wypieku), słodycze, kawę, herbatę, cukier…
11. Agapy będą odbywały się w sali przy Remizie. Bardzo proszę, aby o przygotowanie sali i posprzątanie w niej zatroszczyli się:
• 4 kwietnia i 2 maja - Mieszkańcy Pietruchowego, Wiesek i Dębiny,
• 11 kwietnia i 9 maja – Mieszkańcy Wsi-Centrum,
• 18 kwietnia i 16 maja – Mieszkańcy Koloni,
• 25 kwietnia i 23 maja – Mieszkańcy Grabiny, Ameryki i Nowego.
12. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego - zachęcam do lektury.
13. Porządek nabożeństw, intencje mszalne oraz dane kontaktowe znajdziemy w gazetce parafialnej, na naszej stronie parafialw.pl i w gablotce.
14. Telefon parafialny to 345-534-279, a mój nr komórkowy to 608-397-063. E-mail to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
15. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne. Są wolne 2, 3, 10, 11, 16, 17, 18, 22, 23, 24 i 30 kwietnia.
16. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnich dniach na potrzeby parafii, utrzymania bazyliki Grobu Pańskiego i innych kościołów w Jerozolimie, w Poniedziałek Wielkanocny kolekta przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i instytucje oświatowe diecezji gliwickiej. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby diecezjalnego i parafialnego Caritas.
17. Zgodnie z wolą Biskupa Gliwickiego w Niedzielę Wielkanocną przed kościołami naszej diecezji zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz odbudowy plebanii parafii św. Mikołaja w Kozłowie. Parafia ta została dotknięta w październiku minionego roku tragicznym w skutkach pożarem, w wyniku którego zginął proboszcz, ks. Andrzej Wandzel. Przeprowadzona w Wielkanoc zbiórka do puszek będzie wyrazem solidarności wspólnoty diecezjalnej z parafią w Kozłowie, która podejmuje trud odbudowy zniszczonej w wyniku pożaru plebanii.
18. Nasza Drużyna Piłkarska w zmierzyła się tydzień temu z drużyną z Lubecka. Niestety zabrakło dopingu. Za tydzień rozegramy mecz z drużyną „Śląsk Koszęcin”. Proszę pokazujmy naszym Zawodnikom, że ich wysiłki są dla nas ważne.